10. Železný císařák

V sobotu 25. 8. 2020 uspořádal náš oddíl ve spolupráci se sborem dobrovolných hasičů v Jilešovicích lidový triatlon „Železný císařák“.

Závod se vlastně konal už po jedenácté, protože první ročník proběhl jako pokusný nultý ročník.

Protože se jednalo o závod lidový, distance jednotlivých tratí byly skutečně lidové. Plavání 180m, jízda na kole 7 km a běh 2,7 km. Celý závod proběhl v Jilešovicích na okraji Hlučínského jezera, podél řeky Opavy a v oklí Kamenec, kde také bylo centrum závodu. Kategorie v mužích i ženách byly 15 až 39 let, 40 – 49 let, 50 a více let. Součástí triatlonu byl i duatlon pro dětské kategorie.

Absolutním vítězem se stal už po páté Jirka Pytlík časem 25:10.  Nejrychlejší ženou se stala Tokarčíková Michaela z Píště 31:27. Nejstarším účastníkem pak byl Beskydský dědek. Umístění našich závodníků Brož Petr 29:12, Šlahař Josef 31:40, Martina Metzová 34:35, Pach Radomír 37:10 Vítězům jednotlivých kategorií předala ceny Petra Pastorová.

Závod proběhl za krásného slunečného počasí a vydatné divácké podpory místních obyvatel a návštěvníků penzion Kamenec.