Vítkovická pětka

Minulou sobotu se konal šestý závod zařazený do Moravskoslezského bežeckého poháru. Jednalo se o Vítkovickou pětku, která navazuje na historickou tradici tohoto závodů. V posledních letech bylo zvykem, že běh se konal v rámci Svatopavlovské poutě a náměstí Jiřího z Poděbrad bylo zaplněno stánky a kolotoči. Letos ze známých důvodů byla pouť zrušena a tak běžci měli rozlehlé náměstí jen sami pro sebe. Mírně změněná byla i trasa. Důvodem byla rekonstrukce kanalizace na Výstavní ulici. Jako kompenzace se v závěru běželo malé kolečko kolem náměstí. Trať je rovinatá s minimem zatáček a nahrává rychlým časům. Obavy některých z provozu na silnicích se nepotvrdili a navíc na kritických místech byli policejní hlídky.

Za krásného, slunečného a pro některé i hodně teplého počasí se na startovní čáru postavilo 112 účastníků. Mezi nimi tentokrát chyběl nějaký vyložený favorit. Z členů vedoucí skupinky měl nakonec nejvíce sil náš Daniel Filip v čase 17:16. Druhý doběhl Tomáš Věnsek a třetí Michal Vlček. Naopak v ženách ředitelka závodů Petra Pastorová neměla konkurenci a vyhrála v čase rovných 19:00. Naší členové kralovali i v dalších kategoriích. V B Marek Škapa vyhrál za 17:29, Dan Šindelek kraloval v C za 17:58,  Magda Drastichová byla druhá žena (19:32) na stupně vítězů dosáhla i  Lucie Matlochová, (22:52) a Jana Kilarová (24:30). Zcela jsme ovládli kat. E. Vyhrál náš slovenský kamarád, čerstvý sedmdesátník Standa Sviták (22:07) před Alfonsem Výtiskem (22:58). Na startu dále byli Daniel Matějovič 18:08 Josef Šlahař 19:36,Iva Kondasová (22:19),Radim Doležal 22:40, Jitka Doležalová 24:31, Miloslav Nosek (24:45), Martina Metzová (28:21) a Vašek Procházka (29:39).

Dalším závodem MBP by měl být Městský běh Karvinou 11.července. Jeho osud je však vzhledem k hygienickým opatřením v okrese Karviná nejasný.