Běh okolo Nezmaru trošku jinak.

Tento závod se 1. května běhá každý rok, ale letos kvůli koronavíru byl zrušený. Jirkovi Brožoví to nedalo. Když se naskytla možnost, hned hledal první možný termín a uspořádal ho 17.5. Na startu mohlo být dohromady pouze 100 lidí, to znamená závodníci, včetně pořadatelů a rozhodčích. Přihlášeno bylo přes 100 závodníků, proto se musely udělat dva starty. První v 10 hodin a druhý ve 12 hodin

Na první start se postavilo 75 běžců a v druhém 23. Mezi 98 startujícími se objevila i řada členů našeho klubu.

Magda Drastichová

V prvém běhu s velkým náskokem zvítězil Petr Muras z SSK Vítkovice, časem 37:18. O dvě minuty za ním doběhl Patrik Pastor 39:16 min. V ženách s přehledem vyhrála Petra Pastrorová z domácího klubu 41:42, která stejně jako vítěz mužů, včera běželi těžký závod v Hlučíně. Na druhém místě doběhla Eliška Surmová z AK Olomouc 42:39, překvapivě na třetím místě doběhla naše Magda Drastichová 44:28 min.

Michal Buba

Z našich mužů byl nejlepší Dan Šindelek 40:54 a 2. místo v kategorii. Pouze tři sekundy za ním doběhl Tomáš Věnsek 40:57, Marek Škapa první v kategorii 41:13. Michal Buba běžel ve druhém běhu 41:47, Petr Škrabánek první v kategorii 42:50, Ivan Karas 44:16, Ladislav Dvorský 46:39, Petr Milfajt 49:39, Radek Luksza 54:33, který v sobotu běžel maraton. Jana Kilarová 54:45, ZdeněČech 59:31, Martina Metzová 1:09:55, také běžela ve druhém běhu a Václav Procházka třetí v kategorii 1:09:39 hod.

Tento závod je zařazen do MBP a byl to čtvrtý závod do poháru. Další závod, Kateřinský běh Hrabovou, který se měl konat 23.4., byl také odložený. Termín je přesunut na 14.6. Propozice budou do týdne.

Další akcí v režii Jirky Brože bude v pátek 29. května „Běh kolem Ostré Hůrky“. Věřme, že tentokrát se žádné nečekané změny konat nebudou.