Jasénská desítka

Konečně se běžci dočkali a v Hlučíně se postavili na start na desítku z jasének. Celkem vystartovalo 66 startujících, z nich bylo 16 žen, a samozřejmě mezi nima nechyběli ani naši.

Celkovým vítězem se stal Matouš Vrzala SSK Vítkovice 36:21,5 na druhém místě doběhl  Michal Polednik z Otic 36:28,1 a na třetím místě Petr Muras SSK Vítkovice 36:36,6 min.  Tato trojice běžela celý závod spolu a až v závěru se rozdělili.

Z našich byl nejlepší Jirka Pytlik 40:15,5 , další naši Marek Škapa doběhl v kategorií na druhém místě v čase 40:06, Petr Škrabánek  vyhrál svou kategorií za 41:12,5, Petra Pastorová, která vyhrála celkově v ženách 41:13,9,

Startovalo se od areálu firmy Gras Servis, které je sídlem Tomáše Hájovského.  Po startu po 500 m vedla trať do kopce a běželo se směr Bobrovníky, kde se všichni spustili z kopce k řece Opava a pak kolem vody směrem zpět na Hlučín. První trojici se podařilo kousek seběhnout z traťi a tak běželi  cca o 400 m na víc. Ale i tak padly traťové rekordy, jak u mužů, tak u žen.

V cíli na závodníky čekalo pivo v plechovce a chleba ze sádlem, škvarkama a cibulí. Pořadatelé také vyhodnotili kategorie, při čemž dodržovali na stupnich vítězu předepsané rozestupy.

Nakonec došlo i na  rozlévaní výborné slivovice – mohli jsme tak oslavit naší radost z toho, že už se opět můžeme potkávat na běžeckých akcích!