Ludgeřovická krosová desítka

Od minulého roku se v obci mezi Ostravou a Hlučínem koná kromě již zavedené jarní patnáctky i podzimní krosová desítka. Její druhý ročník provázelo sice již chladné, ale slunečné počasí. Proti premiéře nastala malá změna v tom, že trat byla o 150m kratší. Ale ubylo asfaltu a s vyjímkou samotného úvodu a závěru je celá vedena terénem. Změnou také bylo, že po loňském blátě, letos na účastníky čekal suchý, tvrdý podklad.

Závod byl zařazen do POBL a i to přispělo k tomu, že pod startovní oblouk se postavilo 88 běžců. Mezi nimi však chyběl suverén většiny závodů POBL Martin Ocásek, který dal pochopitelně přednost domácímu závodů v Krnově. Ale o vítězi bylo i tak rozhodnuto hned po startu. Lukáš Turek z Kilpi Racing Teamu si běžel svůj vlastní závod a do cíle doběhl v čase 37:20 s náskokem více než dvou minut. Mezi ženami nenašla přemožitelku Adéla Pěchová SOŠ Waldorf Ostrava 47:15.

Naše zastoupení sice nebylo moc početné, ale velmi úspěšné. Z 5 účastníků hned tři skončili na stupních vítězů. Marek Škapa běžel celý závod s lonským absolutním vítězem Rostou Kolichem. Ve finiši měl více sil a v čase 39:34 skončil druhý celkově a 1. v B. Martin Hořínek měl podobně jako na Hostýnské osmě problém stihnout startovní výstřel. Musel se prokousat celým startovním polem a nakonec obsadil 10. místo celkově a čtvrté v A (41:30). Petr Jorníček potvrdil, že má letos na podzim skvělou formu a opět skončil na bedně. Čas 44:09 mu s velkým náskokem stačil na třetí místo v C. Na nejvyšší stupínek v kat. N35 vystoupala Iva Pachtová za čas 48:21. Posledním naším zástupcem byl Ladislav Březina, který časem 51:54 skončil 6. v C.

Závod zakončila v Ludgeřovicích tradiční klobása a tombola s množstvím cen. V neposlední řadě je třeba zmínit, že trať byla nejen skvěle vyznačena, ale navíc většina lesních cestiček byla i zametená a listí zbavená! Tomu se říká starost o závodníky!!! A Ti se proto budou do Ludgeřovic opět rádi vracet…